جستجوی مطالب

دسته بندی

مزایای_سینی_پرسی_مفتول_دار
0 0

مزایای سینی پرسی مفتول دار

نویسنده : محمد مهوریان چهارشنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۸

دیس قنادی ،فر قنادی کیک

سینی تخت یکی از پرکاربردترین سینی‌ها در صنعت پخت نان، شیرینی و شکلات می‌باشد، این سینی جهت پخت نان‌های حجیم و نیمه حجیم و همچنین انواع کیک و شیرینی در فرهای مختلف قابل استفاده است.

سینی‌هایی که در این صنعت به صورت دستی و سنتی تولید می‌گردد، دارای مشکلات عمده‌ای می‌باشند، که در زیر به چند مورد از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

- وجـود درز در گوشـه‌های سینی و همچنـین استـفاده از نقـطه جـوش در محل اتصـال گوشـه‌های سیـنی که پس از مـدتی بر اثر ضـربات وارده در هنـگام کار با آن‌ها نقـاط جـوش از یکدیـگر جـدا شده و باعث ریخـتن شربـت و شـیره و یا مایـع مواد اولیـه در هنـگام پخـت در کارگـاه‌های پخت کیک و شیـرینی می‌شود.

- عدم وجود استحکام کافی در سینی‌های جوشی؛ به‌دلیل داشتن لبه‌های ضعیف آن که باعث بروز مشکلاتی از قبیل تغییر فرم سینی و خمیدگی بر اثر برخورد ضربات حین کار که باعث کاهش عمر مفید سینی می‌گردد.

 

 

 

- وجود دیـواره‌های قائم و عمـود در سیـنی‌های جوشـی علاوه بر ایـن که باعث می‌شـود تا کارگـران نتوانند این سیـنی‌ها را بطـور کامل تمـیز کنند و مواد اولیه در گوشه‌های عمود سینی‌ها بطور غیر بهداشتی باقی می‌ماند، در هنگام استـفاده از این نوع سیـنی‌ها بر روی میز کار سیـنی‌ها درون یکدیگر قرار نگرفـته و همـین امر باعث ایجاد بی‌نظـمی و اشـغال فضای زیادی از محیـط کار می‌شـود.

ایده ما جهت بر طرف نمودن معایب سیـنی‌های جوشی موجود در بازار، سینی پرسی مفتـول‌ دار می‌باشد که با قرار گرفتن مفتـول در زیر لبه‌های سینی استحکام آن‌ها در برابر ضربات به‌ صورت قابل توجهی افزایش یافته و همچنین مشکل تابیدگی و خمیـدگی سینی‌ها بر اثر حرارت حین پخت را به حداقل ممکن رسیده و نیز وجود زاویه کمی که در دیواره این سینی ایجاد شده، باعث میشود تا سینی ها به طور کامل درون یکدیگر قرار گرفته و فضای کمتری را اشغال نماید.

بطور خلاصه مزایای سینی پرسی مفتول‌دار را به شرح ذیل میتوان بیان نمود:

  • عدم وجود درز و گوشه‌های برنده در سینی به دلیل یکپارچگی قطعه.
  • افزایش نظم و عدم اشغال محیط کار به‌دلیل وجود زاویه در دیواره سینی.
  • استحکام سینی در برابر ضربات به‌دلیل قرار گرفتن مفتول در لبه سینی.
  • جلوگیری از تابیدگی و خمیدگی سینی به‌دلیل وجود مفتول در لبه آن.
  • بهبود در امر نظافت و بهداشت سینی به‌دلیل دارا بودن گوشه‌های مناسب.
  • حمل‌و‌نقل آسان و کم هزینه‌تر به‌دلیل قرار گرفتن سینی‌ها درون یکدیگر.

 

 

دیس قنادی ، دیس باگت

 

www.momtazsanat.com

ثبت نظر

نظرات ( 0 )